Warsztaty

poniedziałek, 04 luty 2019 15:49

Niebieska planeta

W ramach programu edukacji ekologicznej pn. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje” - realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku, w dniu 01.02.2019r. ( piątek) w grupie dzieci 5, 5-6 i 6-letnich ( oddział IV, V i VI) przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych „ Źródła” z Łodzi ph. „Niebieska planeta”.

Warsztaty miały na celu uświadomienie wychowankom naszego przedszkola problemu niedostatku wody pitnej na świecie, a zarazem zachęcanie dzieci do umiejętnego korzystania z jej zasobu.

Poprzez wspólną zabawę dzieci uświadomiły sobie konieczność oszczędzania wody. Zdobyte cenne informacje na pewno będą miały odzwierciedlenie w codzienny życiu.

Warsztaty zrefundowane zostały w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p.n „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019” z „ Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi”.