Warsztaty

środa, 30 styczeń 2019 17:33

Warsztaty budowania robotów "Twój robot"

W dniu 30.01.2019r w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku zostały przeprowadzone warsztaty z budowania i programowania robotów Lego p.t. „Twój robot”.

W warsztatach wzięły udział dzieci 5,6- letnie z oddziału IV, V, VI. W trakcie zajęć prowadzonych przez instruktora przedszkolaki miały możliwość korzystania z projektów komputerowych i ich realizacji w formie przestrzennej z wykorzystaniem klocków lego.

Przedszkolaki w trakcie warsztatów poszerzyły swoje zainteresowania konstrukcyjne,  poznawcze, wzbogaciły doświadczenia z zakresu technologii komputerowej, rozwinęły umiejętności manipulacyjne, umiejętność współpracy zespołowej.

Warsztaty budowania robotów z klocków lego dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, zachęciły do rozszerzania ciekawości poznawczej dziecka w wieku przedszkolnym.