Aktualności archiwalne rok szkolny 2017-2018

poniedziałek, 05 listopad 2018 08:51

Od 8 października 2018 r. przez tydzień w naszym przedszkolu  dzieci z wszystkich grup wiekowych poznawały walory zdrowotne marchewki.

W ramach zajęć obowiązkowych i dodatkowych wychowankowie uczestniczyli w zabawach kulinarnych (piekły marchewkowe ciasto, przygotowywały surówki, robiły soki), plastycznych, teatralnych i  muzyczno- ruchowych oganizowanych przez swoich wychowawców. Ciekawym podsumowaniem zabaw i zajęć był „Pomarańczowy dzień” w czasie którego dzieci ubrane na pomarańczowo „bawiły się z marchewką”, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w quizach, konkursach itp.

Mamy nadzieję, że Tydzień z Marchewką dał wszystkim dzieciom nie tylko  możliwość poznania smaku marchewki, potraw możliwych do przygotowania z jej zastosowaniem, ale co najważniejsze korzyści dla zdrowia wynikających z jej spożywania.

Dzieci wiedzą, że tak marchewkę jak i inne warzywa można spożywać wyłącznie po ich dokładnym umyciu w ciepłej wodzie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.