Aktualności archiwalne przed 2017r

sobota, 28 wrzesień 2013 02:33

Wrześniowa wycieczka do lasu 2013

28.IX.2013r. (sobota) dla dzieci 5 i 5-6-letnich oraz ich rodziców zorganizowana została wycieczka autokarowa do Osady Leśnej Lipowczyce (Leśnictwo Masłowice).

Naszym przewodnikiem po leśnej ścieżce edukacyjnej był leśniczy Pan Wojciech Skraboń. Głównym punktem programu wycieczki był spacer po lesie. Pan leśniczy w sposób niezwykle ciekawy opowiadał dzieciom i rodzicom o lesie: o zwierzętach, grzybach, różnych gatunkach roślin… Poznaniu środowiska leśnego służyła nie tylko bezpośrednia obserwacja, lecz także tablice edukacyjne, na których znajdowały się wiadomości n/t poszczególnych gatunków drzew występujących na terenie Leśnictwa Masłowice.

Po leśnej wędrówce na wszystkich czekała gorąca herbata, bigos i kiełbaski pieczone na ognisku przygotowane przez panie kucharki z naszego przedszkola.

Podczas imprezy plenerowej nie mogło również zabraknąć zabaw i gier ruchowych z wykorzystaniem piłek, chusty animacyjnej. Wycieczka do jesiennego lasu dostarczyła dzieciom i rodzicom wiele wspaniałych wrażeń i przeżyć.

Do Radomska wszyscy wrócili w dobrych humorach i z torbami pełnymi grzybów.
Pracownicy Przedszkola serdecznie dziękują leśniczemu Panu Wojciechowi Skraboń, Pani Izabeli Randak oraz Nadleśnictwu Radomsko za pomoc w organizacji wycieczki do lasu.

Opracowanie: J. Grzegorczyk