Aktualności archiwalne przed 2017r

wtorek, 07 marzec 2017 21:34

Papier ręcznie czerpany

W dniu 07.03.2017 w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku odbyły się warsztaty edukacyjne „Papier ręcznie czerpany” przeprowadzone przez firmę Kalander. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki poznały w trakcie warsztatów historię powstania papieru, różne metody barwienia i ozdabiania papieru. Dzieci same uczestniczyły w procesie wytwarzania papieru, pisały „ gęsim piórem” i atramentem. Warsztaty były bardzo inspirującą formą nauki przez zabawę, poszerzyły dziecięce doświadczenia i dostarczały wielu nowych przeżyć.
Warsztaty zorganizowano w ramach zadania „Edukacja ekologiczna
w szkołach i przedszkolach - Ekopodróże małe i duże- poznawanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego”, projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.