Aktualności archiwalne przed 2017r

środa, 22 marzec 2017 23:11

Od źródeł do ujścia - wirtualny rejs rzeką

Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca, wszystkie przedszkolaki ze starszych grup wiekowych miały okazję odbyć wirtualny rejs rzeką.

Animacja rozpoczęła się rejsem rzeką idealną. Dzieci zapoznały się z siedliskami występującymi nad rzeką oraz gatunkami zwierząt i roślin.  Była to doskonała okazja aby poznać niezwykłe gatunki roślin i zwierząt bezpośrednio związane z wodą.

Po przepłynięciu rzeki idealnej rozpoczął się rejs rzeką przekształconą. U dołu ekranu pojawiały się symbole stanowiące zagrożenia, (kliknięcie powoduje zmiany w obrębie rzeki). Każdy mógł samodzielnie  zobaczyć ich destrukcyjne skutki.

Zadanie wykonano w ramach Projektu: „Ekopodróże małe i duże- poznawanie bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego” - projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.