Aktualności archiwalne przed 2017r

poniedziałek, 22 maj 2017 17:50

22 V - Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Czy różnorodność biologiczna to coś ważnego czy jest tylko jakąś fanaberią nawiedzonych ekologów? Wymieranie gatunków dziko żyjących oraz starych ras zwierząt i odmian roślin to problem globalny, przynoszący duże straty w gospodarce. W przeszłości kilka cywilizacji upadło na skutek utraty regionalnej różnorodności biologicznej. Teraz staramy się być mądrymi przed szkodą. Wagę problemu podkreślają nie tylko badania naukowe ale i międzynarodowe inicjatywy. Warto przypomnieć, że trwa Międzynarodowa Dekada Bioróżnorodności (2011-2020), ustanowiona przez ONZ.

Nasze przedszkolaki włączyły się do działań związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności i wspólnie z nauczycielkami zorganizowały happening oraz akcję uświadamiającą mieszkańców Radomska
o gatunkach flory i fauny będących pod ochroną.

Zadanie wykonano w ramach Projektu: „Ekopodróże małe i duże- poznawanie bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego”- projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.