Aktualności archiwalne przed 2017r

środa, 24 maj 2017 22:55

Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wiersze”

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 24 maja 2017 r. odbyły się przesłuchania uczestników Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „Świerszczykowe wiersze” w kategorii: recytacja.

Dwie dziewczynki z naszego przedszkola zaprezentowały po dwa wiersze. Oliwia Sztompka przygotowana przez Panią Barbarę Mosińską recytowała wiersze: „Brat” D. Gellner i „Obrazek” Z. Poletyło, a Oliwia Łuszczyna przygotowana przez Panią Małgorzatę Sobiech wiersze „Chwalipięta” I. Suchorzewskiej i „Świnka” D. Wawiłow.

Jury po wysłuchaniu 22 uczestników przyznało min. II miejsce – Oliwii Sztompce i wyróżnienie - Oliwii Łuszczynie.

25 maja 2017r. odbyły się przesłuchania w kategorii: piosenka przedszkolna. Dzieci zaprezentowały po jednym wierszu i piosence. Monika Gnoińska przygotowana przez Panią Iwonę Bąkowicz zaprezentowała wiersz „Miś na huśtawce” H. Bechlerowej i piosenkę „ Śpiewam i tańczę”, Barbara Kaszuwara przygotowana przez Panią Małgorzatę Sobiech zaprezentowała wiersz „Nos” Z. Lengren i piosenkę „Powiedziała mi to lala”.

Jury po wysłuchaniu 18 uczestników przyznało min. II miejsce Barbarze Kaszuwarze i wyróżnienie Monice Gnoińskiej.

Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki oraz piękne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy, dalszych sukcesów.