Aktualności archiwalne przed 2017r

sobota, 03 czerwiec 2017 14:42

Piknik rodzinny w miejscowości Podświerk

Dnia 03.06.2017r. (sobota) dla dzieci 3,4-letnich i dzieci 6-letnich oraz ich rodziców zorganizowany został przyrodniczy piknik rodzinny w m. Podświerk.

Piknik zorganizowano w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – Ekopodróże małe i duże  - poznanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego realizowany w Publicznym Przedszkolu Nr1 Im. Jana Brzechwy w Radomsku ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Naszym przewodnikiem po lesie była pani leśnik Iza Randak z nadleśnictwa Radomsko. Spacer ścieżką edukacyjną po lesie to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Przedszkolaki poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Po leśnej wędrówce na wszystkich czekał smaczny posiłek. Podczas imprezy plenerowej nie mogło zabraknąć zabaw i gier ruchowych z wykorzystaniem piłek, w zabawach aktywnie uczestniczyli rodzice naszych wychowanków. 

Wycieczka do lasu dostarczyła dzieciom i rodzicom wiele wspaniałych wrażeń i przeżyć.