Programy

poniedziałek, 16 listopad 2020 08:19

„Coś ciekawego z materiału odpadowego”

16 listopada 2020 r. rozstrzygnięto międzygrupowy konkurs plastyczny „Coś ciekawego z materiału odpadowego”. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci prawidłowych postaw w zakresie ochrony środowiska i racjonalnego gospodarowania odpadami, zachęcanie do wtórnego wykorzystywania przedmiotów nieużytecznych. Każda grupa przygotowała jedną pracę plastyczno-techniczną, przestrzenną.
Komisja powołana przez organizatorów dokonała oceny prac zwracając uwagę na: oryginalność, estetykę, ogólny wyraz artystyczny, zastosowanie materiałów odpadowych i przyznała następujące miejsca:
I miejsce – oddział IV „Pszczółki” - „Pojazd przyszłości”
                   oddział VI „Żabki” - „Ekodama”
II miejsce – oddział II „Biedronki” - „Żabunia”
                    oddział V „Stokrotki” - „Jesienna panna”
III miejsce – oddział I „Słoneczka - „Słońce – słoneczko”
                     oddział III „Motylki” - Smok wawelski”

Konkurs zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020. Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu Nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.