Edukacja ekologiczna

środa, 17 luty 2021 14:33

,,Zabawy z powietrzem” to temat warsztatów( 17.02.2021), w których uczestniczyły dzieci 5 i 6-letnie. Kształtowanie prawidłowej postawy ekologicznej względem przyrody jest niezwykle ważne. Im szybciej taka edukacja zagości w naszym sposobie myślenia, tym większa pewność, że będziemy żyć prawidłowo, w symbiozie z przyrodą. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały źródła zanieczyszczenia powietrza, mierniki powietrza, wykonywały doświadczenia wykorzystując przedmioty codziennego użytku.
Warsztaty zrealizowano w ramach konkursu WFOŚiGW w Łodzi z dziedziny edukacji ekologicznej pn. ,,Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021, ,,Program Edukacji Ekologicznej- Czyste chcemy mieć powietrze- zdrowie dla nas najważniejsze” w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.