Programy

czwartek, 06 luty 2020 14:03

Warsztaty „Segregacja i recykling”

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady oraz zrozumiały, dlaczego segregowanie odpadów jest konieczne. Sortując śmieci do odpowiednich pojemników, dzieci utrwaliły jaki kolor pojemnika służy do segregowania np. szkła, papieru, plastiku. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega recykling, oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci.


Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w warsztatach, wzrosła świadomość ekologiczna wśród dzieci naszego przedszkola.
Warsztaty odbyły się w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020 Program edukacji ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 w Radomsku.