Wycieczki

piątek, 03 czerwiec 2016 11:07

Wycieczka do Malutkie – Resort

W dniu 03.06.2016 r. dzieci z oddziału I, II, III uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego Resort Malutkie.

Wycieczka zorganizowana została w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach - Bliskie spotkanie ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.

W programie imprezy były: pobyt w stadninie koni – przejażdżki konne, zwiedzanie mini zoo, gry i zabawy ruchowe „Ruch i zabaw to super ważna sprawa”, grillowanie, warsztaty wypieku chleba.

Wycieczka ta poszerzyła dziecięce doświadczenia przyrodnicze; dzieci poznały zwierzęta hodowlane, leśne i egzotyczne. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom przejażdżki konne. Dzieci miały okazje do poznawania nowego otoczenia-oglądały konie na wybiegu oraz w stajni. Przedszkolaki uczestniczyły także w warsztatach wypieku chleba, wyrabiały ciasto chlebowe i formowały bochenki do wypieku.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach edukacyjnych, które dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń.