Wycieczki

poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:16

Ogród pełen tajemnic – zajęcia w plenerze

2 czerwca 2016 roku dzieci z grup V i VI wzięły udział w zajęciach przyrodniczych w plenerze. Do pobliskiego ogrodu zaprosiła nas pani Aleksandra Chowaniec, nauczycielka biologii z PSP nr 7 w Radomsku.

Dzieci z zapałem i ogromnym zaciekawieniem obserwowały rośliny, owady i drobne zwierzęta, np. dżdżownice, ślimaki z bliska oraz przy użyciu lup i lornetek. Znalezione okazy gromadziły w specjalnych pudełkach ze szkłem powiększającym, które następnie oglądały. Nasze przyrodnicze „znaleziska” udokumentowaliśmy na zdjęciach.

Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach zadania p.n. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „Bliskie spotkania ze wsią” - Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.