Wycieczki

wtorek, 14 czerwiec 2016 21:33

Wycieczka do Lelowa

Dzieci 3, 4 - letnie i 4 - letnie (oddział II i IV) w dniu 14.06.2016 roku (wtorek) uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Lelowa w ramach konkursu: "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach" - "Bliskie spotkania ze wsią" - projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej, realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.

Gościliśmy w Zagrodzie Edukacyjnej, która jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Zajęcia edukacyjne odbyły się na kanwie ciekawej opowieści gospodarza o zwyczajach i obrzędach panujących w XIX - wiecznej wsi. Dzieci uczestniczyły w warsztatach interaktywnych dotyczących mleka i jego przetworów oraz w warsztatach pieczenia podpłomyków.

Najwięcej radości i satysfakcji sprawiło dzieciom dojenie krowy Leli i wyrób masła w maselnicy. Dzieci poznały etapy produkcji domowego chleba. Miały możliwość samodzielnie wykonać podpłomyk i upiec je w piecu chlebowym.

Na zakończenie warsztatów wszyscy degustowali wyroby z mleka (masło, ser biały) i podpłomyki. Na koniec wizyty w Lelowie były zabawy i kiełbaski z grilla.

Wszyscy wrócili do przedszkola pełni wrażeń i z uśmiechem na buzi.