Zdalne nauczanie - dzieci trzyletnie

poniedziałek, 27 kwiecień 2020 12:43

Propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci 3-letnich i ich rodziców do realizacji w dniach 27-30.04.2020.

Temat tygodnia: Tajemnice książek

Moje książki – słuchanie wiersza
Iwona Salach
Moje książki kolorowe
stoją równo na półeczce.
Myję ręce i oglądam
kartkę po karteczce.
Czasem książki czyta mama,
bo ja nie potrafię sama.
Z książek wiele się dowiecie
o szerokim pięknym świecie.
O roślinach, o zwierzętach,
o dalekich krajach też.
Wszystko w książce jest zamknięte,
a więc ją do ręki bierz.

„Zgubione rzeczy”  - Zadaniem dziecka jest przyporządkowanie przedmiotów z bajek do odpowiednich postaci. Rodzic przygotowuje odpowiednie akcesoria z bajek, np. pantofelek, koszyczek, zapałki, koronę, jabłko, a dziecko odgaduje powiązaną z nimi bajkę.

„Papier jest...” – zabawa badawcza z rodzicami. Dziecko bada papier poprzez dotyk. Z pomocą rodzica określa jego fakturę, np.: gładki, chropowaty, pomarszczony, śliski, szeleszczący, sztywny, miękki itp.
„Każda książka na swoim miejscu” – porządkowanie i układanie książek na półce. Dziecko razem z rodzicem ustalają, w jaki sposób można uporządkować książki, np. ustawienie książek od najmniejszej do największej, od najgrubszej do najcieńszej.

„Zabawy kotów” – zabawa ruchowa z wykorzystaniem gumowej piłeczki. Na hasło: Kotki się bawią dziecko w pozycji na kolanach toczy piłeczki raz jedną ręką, raz drugą ręką. Na hasło: Kotki odpoczywają dziecko zatrzymuje się, kładzie się na dywanie i zwija się w kłębek.