Aktualności rok szkolny 2021/2022

sobota, 30 wrzesień 2017 22:45

W krainie pieczonego ziemniaka

W krainie pieczonego ziemniaka - pod takim hasłem 30.09.2017r (sobota) odbył się integracyjny piknik rodzinny dla dzieci 6-letnich z grup „Żabki” i „Stokrotki” oraz ich rodziców.

Główną atrakcją dla dzieci  była zabawa przy muzyce prowadzona przez pana Piotra Muszyńskiego z Łodzi. Pan Piotr zorganizował różnego rodzaju zabawy taneczne. Następnie przedszkolaki brały udział wraz z rodzicami w przygotowanych przez nauczycielki  „ziemniaczanych konkurencjach” gdzie mogły wykazać się sprawnością czy też szybkością i zwinnością w zawodach typu: tunel z ziemniakami, rzut ziemniakiem do wiaderka, slalom z dzieckiem na „barana” z ziemniakiem na łyżce, czy też  slalom tatusiów z mamą na plecach.

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone kiełbaski, ziemniaki z piekarnika.

Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom, a także rodzicom. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.