Aktualności rok szkolny 2021/2022

poniedziałek, 13 listopad 2017 11:31

Turniej piłki nożnej

10 listopada 2017 r. dziewięcioro dzieci 6-letnich (oddział V i VI) uczestniczyło w VIII EDYCJI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW „ESBANK Z RAPEM Z PRZEDSZKOLAKIEM”,  którego  organizatorem była Radomszczańska Akademia Piłkarska i ESBANK Bank Spółdzielczy.

Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci, poprzez grę w piłkę nożną, idei Pierre de Coubertin'a: „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”

Nasze przedszkole reprezentowali :
1.    Olivier Barański
2.    Igor Błaszczyk
3.    Matviy Borynyak
4.    Ernest Bugajczyk
5.    Igor Cyganek
6.    Kacper Figa
7.    Krzysztof Jaguś
8.    Tymon Łapeta
9.    Partyk Zbroja

W turnieju uczestniczyło siedem drużyn z radomszczańskich przedszkoli.

Nasi chłopcy rozegrali trzy mecze. Dwa remisując ( 1:1; 0:0;) z Publicznym Przedszkolem nr 3 i Publicznym Przedszkolem Nr 9 oraz jeden wygrywając ( 2:0 ) z Publicznym Przedszkolem nr 5. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Patryk Zbroja – jedną i Olivier Barański - dwie. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i na najwyższym poziomie rywalizowali z kolegami z innych placówek. A nie było łatwo. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna z Publicznego Przedszkola Nr 4, której serdecznie gratulujemy.  Poziom turnieju był bardzo wysoki, a umiejętności dzieciaków i poziom sportowej rywalizacji  wzbudzały ogromny podziw organizatorów. Mamy nadzieję, że z naszych fantastycznych „ małych piłkarzy” wyrosną  zawodnicy polskich klubów i reprezentacji Polski. Mocno trzymamy za to kciuki.

Wszyscy uczestnicy turnieju  otrzymali od organizatorów upominki i dyplomy.