Aktualności rok szkolny 2021/2022

środa, 10 luty 2021 09:35

Spotkanie z ratownikiem medycznym

10 lutego 2021r. dla dzieci 4-5-6- letnich zorganizowane zostały warsztaty edukacyjne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Zajęcia poprowadził dyplomowany ratownik medyczny. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia.
Dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.