czwartek, 10 czerwiec 2021 09:47

„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” – KONKURS WIEDZY O PRZYCZYNACH ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA

Wzięły w nim udział dzieci 5,6-letnie. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, rebusy, krzyżówki, układały puzzle. Utrwalały w ten sposób swoją wiedzę na temat ekologii i sposobów dbania o czyste powietrze. Dzieci aktywnie uczestniczyły również w zabawach ruchowych i śpiewały piosenki związane z tematyką ekologiczną. Na zakończenie, w nagrodę za wspólną zabawę, każda grupa otrzymała gry edukacyjne związane z przyrodą i ekologią.
 Zadanie zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021. Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze – zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu Nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.