czwartek, 10 listopad 2022 09:45

Przedszkolaki w akcji „Szkoła do hymnu”

Dnia 10 listopada 2022r. Publiczne Przedszkole Nr1 w Radomsku wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”.

Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki z grupy „Pszczółki”, „Stokrotki” i „Żabki” wraz z wychowawcami i Panem Dyrektorem uroczyście odśpiewali hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzieci pamiętały tego dnia o uroczystym ubiorze, prawidłowej postawie podczas śpiewu.

Udział w akcji jest jednym z wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej.