Aktualności archiwalne rok szkolny 2018-2019

środa, 05 grudzień 2018 14:13

Wycieczka do Przybynowa

05.12.2018r. (środa) dzieci 5,6-letnie z oddziału V i VI wyjechały do Przybynowa spotkać się ze Świętym Mikołajem.

W gospodarstwie agroturystycznym zwiedziły skansen wsi polskiej, gdzie poznały zwyczaje i warunki życia mieszkańców dziewiętnastowiecznej wsi.

Zwiedziły również zimowe mini zoo, w którym spotkały lamy, wielbłądy, kozy, króliki, kaczki ozdobne, kucyki, które karmiły suchym chlebem.

Po spacerze i ciepłym posiłku dzieci uczestniczyły w przygotowaniu ozdób choinkowych z użyciem cekinów, brokatów, kredek i flamastrów.

Piękne ozdoby pozostały do wyschnięcia, a do dzieci zawitał Święty Mikołaj. Każdy przedszkolak przedstawił się Mikołajowi, w zamian otrzymał upominek.

Radośni i pełni wrażeń wszyscy wróciliśmy do przedszkola, gdzie powitali nas stęsknieni rodzice.