Aktualności archiwalne rok szkolny 2018-2019

środa, 20 marzec 2019 15:48

Kto oddycha w wodzie?

Dnia 20 marca 2019r. w naszym przedszkolu dla dzieci 3,4-letnich (oddział I, II, III) odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Kto oddycha w wodzie?”.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.

Prowadzący zajęcia w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach zamieszkujących zbiorniki wodne.

Poprzez udział w zabawach dzieci poznały zwierzęta żyjące wyłącznie w wodzie, np. ryby, jak również te, które mogą przebywać zarówno w wodzie i na lądzie, np. żaba.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019.

Program Edukacji Ekologicznej pn. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody – obserwuje, bada, eksperymentuje”.