Aktualności archiwalne rok szkolny 2018-2019

środa, 27 marzec 2019 06:46

Zielony ogródek

Dzieci z grupy „Stokrotki” z wielką radością przyjęły fakt, iż staną się ogrodnikami i założą w sali „Zielony ogródek”.

Przedszkolaki samodzielnie zasiały rzeżuchę, posadziły pietruszkę i fasolę oraz cebulę, z której wyrośnie pyszny szczypiorek.

Już po kilku dniach nasiona rzeżuchy wykiełkowały, a dzieci z zaciekawieniem spróbowały, jak smakują.

Wszystkie dzieci obiecały,   że nowalijki z własnej hodowli będą przez nie zjadane. Teraz będą codziennie podlewać swój mini ogródek i oczekiwać pierwszych plonów.

Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Taki rodzaj zajęć sprawił przedszkolakom ogromną frajdę, a także zachęcił dzieci do spożywania nowalijek z własnego ogródka.

Spożywamy nowalijki – bo wiemy, że są one źródłem witamin!!!