Aktualności archiwalne rok szkolny 2018-2019

środa, 27 marzec 2019 12:27

Moje florarium

W dniu 26-27 marca 2019r. w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku, odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci z oddziału IV i VI i ich rodziców pt. „Moje florarium” (tworzenie ekosystemów).

Podczas warsztatów dzieci i rodzice mieli możliwość stworzenia zielonego mikroświata w szklanym naczyniu.

Uczestnicy warsztatów otrzymali informacje jak należy pielęgnować zielony ekosystem oraz jak funkcjonują rośliny zamknięte w szklanym słoju.

Dzieci wzbogaciły swoje doświadczenia i wiedzę przyrodniczą na temat procesów dotyczących krążenia wody w ekosystemie.

Przedszkolaki i rodzice mieli także okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce.

Dla wszystkich zaproszonych gości czekał również smaczny poczęstunek.

Warsztaty zrealizowano i zrefundowano ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pt. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody- obserwuje, bada, eksperymentuje”  realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im.  Jana Brzechwy w Radomsku.