czwartek, 26 październik 2017 14:15

Spotkanie z policjantami

26 października 2017 roku w ramach „Tygodnia spotkań z ciekawymi ludźmi” gośćmi w naszym przedszkolu byli – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Pani  komisarz  Aneta Wlazłowska oraz dzielnicow i- starszy aspirant Konrad Karnicki i młodszy aspirant Sebastian Justyna.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek   odnoszących się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także w sytuacjach dnia codziennego. Poznały zasady zachowania w kontaktach z nieznajomymi, w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Na szóstkę zdały egzamin ze znajomości numerów alarmowych, dowiedziały się także,  że należy z nich korzystać wyłącznie w razie potrzeby, a nigdy dla zabawy, czy kaprysu.

Dzieci poznały umundurowanie oraz  sprzęt wykorzystywany przez policjantów.

Następnie nasi goście odpowiadali na pytania. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i dało  naszym wychowankom możliwość  poszerzenia wiedzy na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów.