środa, 28 wrzesień 2022 13:43

Dzień marchewki

28 września 2022 roku dzieci 4-5-letnie „ Motylki” (oddział III) obchodziły Dzień Marchewki. Wszyscy w tym dniu przyszli do przedszkola  ubrani na pomarańczowo, bądż mieli elementy odzieży w tym kolorze.

Zabawę rozpoczęliśmy od obejrzenia  filmu „Jak Kajtuś sadził marchewkę?”, później były zabawy dydaktyczne „Jaki to owoc-rozpoznaj dotykiem lub po smaku”, zagadki słowne, zabawy muzyczne i ruchowe min.  „Na marchewki urodziny” „ Marchewkowe pole”,  „owocowa dyskoteka” oraz zabawy taneczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej „ Jarzynowa gimnastyka”, „ Olimpiada w Jarzynowie”, „ Gruszka”.

Zwieńczeniem święta był wspólnie wykonany sok marchewkowy i marchewkowo- jabłkowy. Wszystkie dzieci z ogromną przyjemnością zaangażowały się  w przygotowanie soku. Okazał się pyszny, a my oprócz walorów smakowych poznaliśmy jego niezwykłe właściwości zdrowotne.