środa, 17 maj 2017 14:25

Warsztaty "Dobre maniery"

17 maja 2017 r. w grupie dzieci 5- letnich (oddział IV) odbyły się warsztaty z rodzicami p. h. „ Dobre maniery”. Celem zajęć było przypomnienie dzieciom zasad dobrego wychowania poprzez zabawy o charakterze muzycznym, słownym, ruchowym i zaangażowanie w nie rodziców.

Aktywny udział rodziców we współpracy z dziećmi, zwłaszcza w zabawy teatralne o charakterze twórczym, zaskoczył  nas wszystkich bardzo pozytywnie. Rodzice okazali się wspaniałym aktorami, którzy z oddaniem wcielali się w przypisane im role. Komicznych sytuacji nie brakowało, ale każda z nich była nieocenioną lekcją tego, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach.

Dzięki wspaniałej atmosferze i ogromnemu zaangażowaniu rodziców w zabawy dzieci zrozumiały, że bycie dobrze wychowanym to także właściwy stosunek do dorosłych i kolegów, kulturalne zwracanie się do nich, cierpliwe czekanie na swoją kolej i szacunek do ludzi starszych, od których należy się uczyć tego, co mądre i szlachetne.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w warsztatach i fantastyczną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.