czwartek, 07 maj 2020 13:30

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„ Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać”  Hanna Łochocka

Maj, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Od siedemnastu lat , w  dniach 8- 15 maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Imprezy czytelnicze rozpoczynają się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.
Hasło przewodnie  Tygodnia Bibliotek 2020 to „ Zasmakuj w bibliotece"

W tym roku, z uwagi na obowiązujące ograniczenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Tydzień Bibliotek odbędzie się online.
W maju bieżącego roku, przypadają rocznice literackie znanych pisarzy dla dzieci:
5 maja 1920 r. urodziła się Hanna Łochocka  -  poetka, prozaik,  autorka słuchowisk, zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci,
 m.in.: „Chrząszcz w trzcinie”, „ Dziewczynka z tęczy”,„ Wesołe podwórko”, „ O wróbelku Elemelku” .

wrobelek

7 maja 1985 r. zmarł Adam Bahdaj -  prozaik, , autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: „ Do przerwy 0:”, „ Stawiam na Tolka Banana”, „ Mały Pingwin Pik-Pok”.

pik pok