poniedziałek, 12 październik 2020 12:46

„ZIELONE LUDKI”- WARSZTATY EKOLOGICZNE

12 października 2020r. (poniedziałek) w przedszkolu odbyły się warsztatytwórczej aktywności dla dzieci i ich rodziców pn. „Zielone ludki” - niekonwencjonalne
metody pracy z materiałów nieużytecznych prowadzone przez Ośrodek Metodyczny „Animi Artes” z Lublina.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się ze sposobami dbania o naszą Ziemię, utrwalały wiedzę ekologiczną na temat ochrony środowiska i przetwarzania zużytych materiałów w coś nowego - recykling.
Rodzice wraz z dziećmi wykonywali różnego rodzaju postacie tzw. „Zielone ludki”- różnorodność wykorzystanych materiałów była duża, każda praca była inna i
oryginalna, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Warsztaty zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn.„Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi- Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.