wtorek, 11 maj 2021 10:26

„ Tropiciele czystego powietrza”

W dniach 11.05-13.05.2021 r. w grupie dzieci 5- letnich,  5- 6- letnich i 6- letnich przeprowadzono praktyczne  zajęcia specjalistyczne  na świeżym powietrzu z wykorzystaniem szkieł powiększających i lornetek, których celem była obserwacja tego, co zanieczyszcza powietrze- samochody, domy prywatne, kominy fabryk.

Dzieci obserwowały zanieczyszczenia gromadzące się na liściach kwiatów, drzew, krzewów i innych roślinach. Formułowały wnioski dotyczące tego, w jaki sposób ludzie mogą zapobiegać zanieczyszczeniom i jak ogromny wpływ mają one na nasze zdrowie i samopoczucie. Zajęcia zrealizowano w ramach „Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze- zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr1 w Radomsku ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi.