wtorek, 07 maj 2019 13:02

Warsztaty ratownictwa medycznego

7 maja 2019 r. dzieci z grupy III, IV i VI wzięły udział w warsztatach ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prowadził je ratownik medyczny firmy MEDYK - SZKOLENIA pan Bartosz Świątek.

Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po resuscytację krążeniowo-oddechową.

Z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia, np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku.

Utrwaliły numery alarmowe oraz sposób wzywania pomocy przez telefon w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Duże wrażenie zrobił na dzieciach "fantom", na którym po raz pierwszy uczyły się podstaw reanimacji.

Warsztaty pomogły dzieciom oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwinąć w sobie poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Warsztaty zostały zrealizowane i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej p.h. "Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje" realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.