wtorek, 18 maj 2021 08:56

Warsztaty przyrodnicze "Gady, a czyste powietrze”.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt: agame brodatą, żółwia żółtolicego, boa dusiciela, węża zbożowego. Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu zwierząt, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Na koniec zajęć pod czujnym okiem prowadzących dzieci miały możliwość dotknąć kilku poznanych okazów.
Warsztaty przyrodnicze uświadomiły dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe, które aby żyć potrzebują czystego powietrza bez zanieczyszczeń. Zajęcia warsztatowe zostały zrefundowane w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2020/2021”, Program Edukacji Ekologicznej pn. „Czyste chcemy mieć powietrze-zdrowie dla nas najważniejsze” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.