Aktualności rok szkolny 2021/2022

środa, 21 luty 2018 00:17

Nie lubimy smoga

W dniu 21 lutego 2018 roku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku odbyły się warsztaty ekologiczne Eko - edukacja pt. „Nie lubimy smoga”, w których uczestniczyły przedszkolaki z oddziału III, IV, V i VI. Warsztaty przeprowadzone były przez specjalistów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. W trakcie ekologicznego spotkania dzieci dowiedziały się o źródłach zanieczyszczeń powietrza, o smogu i jego skutkach dla zdrowia.

Celem warsztatów ekologicznych było: zwrócenie uwagi na segregacje odpadów, budzenie zainteresowań ekologicznych, ochrona przyrody, dostarczanie informacji jak poprawić stan jakości powietrza. Dzieci uczestniczyły także w prostych doświadczeniach, udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące zanieczyszczenia powietrza, wyciągały wnioski.

Zadnie zrealizowane i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu Edukacji Ekologicznej pn., „Pokonamy smoga - chcemy oddychać czystym powietrzem” realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.