środa, 28 październik 2020 08:19

EDUKACYJNE WARSZTATY EKOLOGICZNE

28 października w naszym przedszkolu, dla dzieci 5,6-letnich zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne p.n. „Recykling nowe życie starych rzeczy”. Celem warsztatów było rozwijanie wśród dzieci świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem odpadów oraz zachęcanie do wtórnego wykorzystania przedmiotów nieużytecznych. Przedszkolaki kreatywnie oraz z dużym zaangażowaniem własnoręcznie tworzyły prace z surowców wtórnych. W efekcie powstały kolorowe bransoletki, naszyjniki, pudełeczka i słoiki do przechowywania kredek i innych rzeczy.
Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracowników Ośrodka Ekologicznego „Świat Przygód” z Łodzi.
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020”. „Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w  Radomsku.