poniedziałek, 02 listopad 2020 10:28

„DBAMY O ŚRODOWISKO” – ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM TABLIC EDUKACYJNYCH

W miesiącu październiku w każdej grupie wiekowej został przeprowadzony cykl zajęć z wykorzystaniem tablic edukacyjnych „Sprzątanie świata”. Ich celem było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci oraz kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska. Przedszkolaki dowiedziały się, jaki wpływ na środowisko i życie człowieka mają śmieci. Poznały zasady recyklingu i jego rolę dla ochrony środowiska.
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020”. „Program Edukacji Ekologicznej pn. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje” realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w  Radomsku.