środa, 09 listopad 2022 15:16

Zajęcia patriotyczne

W dniach 7-9.11.2022r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie postaw społeczno-obywatelskich i patriotycznych dzieci.

Przedszkolaki przez trzy dni razem z “Julkiem i Oliwką” bohaterami przygotowanych prezentacji multimedialnych zdobywali wiedzę o Polsce i wykonywali różne zadania.

Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Polska, jakie płyną po niej największe rzeki i jak nazywa się stolica naszego państwa.

Przypomniały sobie jakie są symbole narodowe i jak należy zachować się podczas śpiewania hymnu.

Wcieliły się w postacie Lecha, Czecha i Rusa, gdzie poprzez opowieść ruchową dowiedziały się jak powstała Polska.

Były również zagadki i quizy sprawdzające wiedzę przedszkolaków o naszej ojczyźnie.