Edukacja ekologiczna

środa, 01 luty 2017 03:08

„EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH” W ROKU SZKOLNYM 2016/2017”

Informacje o realizowanym Projekcie:

Nazwa zadania: „Ekopodróże małe i duże - poznawanie bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego” - projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku

Obszar priorytetowy: Ochrona bioróżnorodności i funkcje ekosystemów, z uwzględnieniem promocji walorów przyrodniczych woj. łódzkiego

Wartość ogólna zadania: 23 700,00 zł

Wkład własny Przedszkola nr 1 w Radomsku: 3 700,00 zł

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi: dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 20 000,00 zł

2dofinan

Termin realizacji Projektu:  01.02.2017r. – 30.06.2017r.

Logo Projektu:

Opis Projektu

Projekt „Ekopodróże małe i duże- poznawanie bioróżnorodności ekosystemów
woj. łódzkiego” skierowany jest do wszystkich wychowanków przedszkola i ich rodziców, pracowników naszej placówki, dzieci z radomszczańskich przedszkoli i społeczności lokalnej, co pozwala na wyrównywanie szans edukacyjnych i integrowanie środowiska rodzinnego i lokalnego z przedszkolem w ramach edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

Projekt daje dzieciom i ich rodzicom możliwość wzbogacenia wiedzy o tematyce ekologicznej, poznawania bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego dzięki m.in. stałej współpracy z Nadleśnictwem Radomsko- korzystania z Punktów Edukacyjnych, współudział w organizowaniu pikników naukowo - przyrodniczych dla dzieci i rodziców, akcje proekologiczne z udziałem leśników.

Organizacja wycieczek dla wychowanków naszego przedszkola- promowanie piękna Ziemi Łódzkiej - parki krajobrazowe, warsztaty przyrodnicze, zajęcia specjalistyczne prowadzone na terenie przedszkola jak i poza nim w znacznym stopniu przyczyniają się do wzbogacenia wiedzy przyrodniczo- ekologicznej, do kształtowania właściwych postaw wobec świata roślin i zwierząt.

W ramach projektu zaplanowano wycieczki autokarowe, zajęcia terenowe, warsztaty stacjonarne, happeningi, konkursy, wystawy i przedstawienia oraz zakup pomocy dydaktycznych dla naszych wychowanków.