Edukacja ekologiczna

poniedziałek, 18 kwiecień 2016 12:49

Zielony kapturek

18 kwietnia 2016 r. gośćmi w naszym przedszkolu byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku.

Pretekstem do wizyty był przygotowany przez nich spektakl pt. „ Zielony Kapturek” w ramach zadania p.n. „ Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „ Bliskie spotkania ze wsią” - Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.

W pięknej, leśnej scenografii zaprezentowano naszym wychowankom ( oddział III, IV, V i VI) przedstawienie o wielu walorach ekologicznych i zdrowotnych. Ucharakteryzowani aktorzy uczyli nas, jak dbać o naturalne środowisko, zapobiegać zanieczyszczeniom w lesie, parku, na ulicy, czy w rzece oraz jak dbać o własne zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu odżywiania się i higienicznego trybu życia. Występ młodych aktorów wzbudził podziw, ale późniejszy poczęstunek złożony z warzyw i owoców, a podany przez Wilka, Zielonego Kapturka i Babcię oraz zabawy z ich udziałem były dla wielu dzieciaków niezapomnianym przeżyciem.

Dziękujemy Paniom mgr Annie Jędrzejczyk i mgr Ewie Siejce – nauczycielom w I LO za przygotowanie spektaklu, a młodzieży za to, że chętnie nas odwiedziła wracając pamięcią do cudownych i beztroskich, jak to podkreślała, lat spędzonych w przedszkolu.

Więcej w tej kategorii: « Wycieczka do Pacanowa Wiem co jem »