Edukacja ekologiczna

czwartek, 14 kwiecień 2016 13:04

Pszczoły w przedszkolu

14 kwietnia 2016r. odbyło się spotkanie z Panem Czesławem Korpysą – Sekretarzem Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego, Doradcą do spraw pszczelarskich Mazowieckiego Centrum Rozrodu w Łowiczu.

Pan opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, pokazał przywieziony do przedszkola przeszklony ul, gdzie dzieci w bezpieczny sposób mogły obserwować pszczoły. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych informacji o pszczołach. Pszczelarz przywiózł także miód z własnej pasieki do degustacji, która odbyła się na koniec spotkania.

Spotkanie zrealizowano w ramach zadania pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „Bliskie spotkania ze wsią” - Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.