Edukacja ekologiczna

poniedziałek, 21 marzec 2016 13:17

Witaj Wiosno

„Żegnaj zimo - witaj wiosno”- to tytuł spotkania zorganizowanego w dniu 21 III 2016r. dla dzieci z Oddziałów III, IV, V i VI.

O zwyczajach, tradycjach i obrzędach ludowych związanych z pożegnaniem zimy, topieniem Marzanny i powitaniem wiosny przedszkolaki dowiedziały się z przygotowanego przez grupę dzieci 4-letnich montażu słowno - muzycznego oraz z przyśpiewek i piosenek zaprezentowanych przez zaproszony do przedszkola zespół ludowy „Od A do Z” Stowarzyszenie Kobiet z Kietlina.

Spotkanie zrealizowano w ramach zadania pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „Bliskie spotkania ze wsią” - Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.