Edukacja ekologiczna

środa, 08 czerwiec 2016 21:20

Warsztaty dla rodziców

W dniu 8 czerwca 2016 roku rodzice i dzieci z oddziału I i II uczestniczyły w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktora tańca – Krystiana Chmielarza.

W programie spotkania był także konkurs o charakterze rodzinnym „Wiejski eko-meeting” oraz wspólne grillowanie. W trakcie konkursu rodzice wraz z dziećmi brali udział w quizach, rozwiązywali zagadki słowne, tematycznie związane ze wsią, prezentowali swoje umiejętności pantomimiczne, podczas rozwiązywania kalamburów.

Wszyscy uczestniczy warsztatów zostali nagrodzeni upominkami zrefundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „ Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach – Bliskie spotkania ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.

Celem tego rodzinnego spotkania było: integracja rodziców ze środowiskiem przedszkolnym, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, aktywne spędzanie wolnego czasu, interesowanie się umiejętnościami swoich pociech.