Edukacja ekologiczna

piątek, 10 czerwiec 2016 21:29

Smacznie – zdrowo - owocowo

10 czerwca 2016r. dzieci 4-letnie z grupy „Pszczółki” poznały zasady zdrowego żywienia poprzez samodzielne wykonanie kolorowej sałatki owocowej.

Głównym celem zajęcia było kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych, nawyków spożywania owoców, warzyw oraz pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Dzieci oglądały i analizowały ilustracje ze zdrową i nie zdrowa żywnością, bawiły się przy piosence „Witaminki”, kolorowały owoce wybrane przez siebie.

Po wspólnej zabawie dzieci zabrały się do wykonania pysznej sałatki owocowej z owoców przyniesionych z domu. Na koniec odbyła się wspólna degustacja przygotowanej przez dzieci sałatki.

Zajęcia zrealizowano w ramach zadania pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „Bliskie spotkania ze wsią” - projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.