Edukacja ekologiczna

wtorek, 25 październik 2016 10:40

Przedszkolaki w bibliotece

W ramach miesiąca bibliotek dla grupy dzieci 5-6 i 6- letnich zorganizowana została w dniu 25 października 2016r. wycieczka do biblioteki przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku.
Celem wycieczki było kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez poznawanie popularnych utworów literatury dziecięcej.
Przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek, czasopism zgromadzonych w bibliotece, czytelni. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz slajdów, słuchały utworów w interpretacji bibliotekarki- Pani Małgorzaty Fimowicz.
Pobyt w bibliotece dostarczył dzieciom dużo wrażeń, przedszkolaki przekonały się, że książka jest źródłem ciekawych przeżyć, wiedzy i rozrywki.
Dzieci zwiedziły również pomieszczenia szkoły: halę sportową, świetlicę dla dzieci młodszych, kąciki zabaw dla dzieci podczas przerw.
Obserwując zachowanie dzieci, należy stwierdzić, że bibliotece przybędzie wkrótce dużo nowych, młodych czytelników z Przedszkola nr 1.