Edukacja ekologiczna

piątek, 11 maj 2018 12:42

Zielony kopciuszek

11 maja 2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Miejskim Domu Kultury w ekologicznym zajęciu interaktywnym prowadzonym przez specjalistów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku (EKO – edukacja) z wykorzystaniem małych form teatralnych.

Dzieci uczestniczyły w spektaklu pt. „Zielony Kopciuszek” o tematyce ekologicznej.

Przedszkolaki utrwalały zasady segregacji odpadami wytwarzanymi przez człowieka, poszerzyły wiedzę na temat znaczenia właściwego gospodarowania odpadami – recykling. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z jego niską emisją.

Zadanie zostało zrealizowane i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pod nazwą: „Pokonamy smoga - chcemy oddychać czystym powietrzem” realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.

Więcej o twórcach i odtwórcach spektaklu przeczytacie tutaj: https://kultureska.pl/oferta/105-zielony-kopciuszek