Edukacja ekologiczna

wtorek, 14 maj 2019 08:38

Przedszkolaki w Urzędzie Miasta Radomska

14 maja 2019r. dla dzieci 6 - letnich (Oddział VI) zorganizowana została wycieczka do Urzędu Miasta Radomska.

Przedszkolaki poznały zasady funkcjonowania Urzędu Miasta, pracę poszczególnych wydziałów, m.in. wydziału edukacji czy rozwoju miasta.

W programie wycieczki było spotkanie i rozmowa z prezydentem miasta Radomska Panem Jarosławem Ferencem oraz wiceprezydent Panią Małgorzatą Kańską - Kipigroch.

Pani Agnieszka Podolska -nasz przewodnik po Urzędzie Miasta, na zakończenie wizyty przekazała wszystkim dzieciom odblaskowe kamizelki z logo miasta Radomska.

--------------------------------

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku 14 maja odwiedziły prezydenta Jarosława Ferenca oraz wiceprezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch.

Wycieczkę do urzędu miasta rozpoczęto od spotkania z prezydentem, który opowiedział o swojej pracy oraz rozmawiał z dziećmi na przygotowane przez nie tematy.

Młodzi radomszczanie pytali nie tylko o funkcje sprawowane przez prezydenta, ale też o jego hobby, ulubiony sport i potrawy oraz plany na przyszłość.

Następnie dzieci odwiedziły wiceprezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch, naczelnik wydziału edukacji Małgorzatę Krupską oraz pracowników wydziału rozwoju, miały też niepowtarzalną okazję usiąść w fotelu skarbnika miasta.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki z logiem miasta, dzięki którym będą dobrze widoczne i bezpieczne na drodze.