Edukacja ekologiczna

czwartek, 20 luty 2020 08:11

„Jak zapobiegać powstawaniu góry śmieci”- warsztaty

Przedszkolaki podczas warsztatów naukowo- ekologicznych p/h „Jak zapobiegać powstawaniu góry śmieci” utrwalały wiadomości związane z segregacją odpadów, poznały sposoby przywracania środowisku przyrodniczemu miejsc, na których znajdują się dzikie wysypiska śmieci,  uczyły się, jak być odpowiedzialnym za czystość naszego otoczenia.
Warsztaty zrefundowane zostały w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pt. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. „Program Edukacji Ekologicznej   pt. „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy – zbiera, segreguje, środowisko szanuje”realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.