Edukacja ekologiczna

czwartek, 12 marzec 2015 11:03

Spotkanie z ratownikiem medycznym 2015

Dnia 12.03.2015r. (czwartek) odbyły się dla dzieci 5-6 letnich zajęcia specjalistyczne z zakresu „Pierwsza pomoc dla przedszkolaków” - zajęcia poprowadził Pan Bartosz Świątek – ratownik medyczny.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie sztuczne oddychanie za pomocą ucisku rąk na klatkę piersiową, chociaż było to bardzo trudne dzieci radziły sobie wspaniale. Dzieci przypomniały sobie telefon alarmowy 112, dowiedziały się również kiedy należy dzwonić po pomoc.

Największą atrakcją dla dzieci było wykonanie na rękach, kolanach sztucznych ran, a także sposobu zabezpieczenia tych ran przed zakażeniem.

Dzieci bardzo miło spędziły czas na zajęciach, a także dużo dowiedziały się n/t udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy młodego ratownika.