Promujemy zdrowie

wtorek, 07 czerwiec 2016 02:28

Warsztaty ekologiczne

Dnia 7 czerwca (wtorek ) 2016r. dzieci z oddziału IV uczestniczyły w warsztatach ekologicznych ph „Ekologia dla najmłodszych”, natomiast dzieci z oddziału V i VI w warsztatach ph „Kupuj jajka od szczęśliwych kur”. Działania organizowane były we współpracy z „Ośrodkiem działań ekologicznych” w Łodzi.

Celem warsztatów było wytworzenie w dzieciach związku emocjonalnego ze światem roślin i zwierząt, uwrażliwienie na dostrzeganie potrzeb roślin i zwierząt hodowlanych, na rażąco złe warunki chowu klatkowego. Kury stłoczone w ciasnych klatkach bez dostępu światła dziennego, powietrza, karmione paszą o dużej zawartości antybiotyków są nieszczęśliwe i znoszą jajka gorszej jakości. Kura szczęśliwa to taka, która hodowana jest na wolnym wybiegu, może się swobodnie poruszać, ma dostęp do powietrza i światła dziennego, może grzebać w ziemi ( zaspokajać elementarną potrzebę), rozpościerać swobodnie skrzydła.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach zadania „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – „Bliskie spotkania ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.