Promujemy zdrowie

niedziela, 24 kwiecień 2016 13:00

Zielone ogródki w naszych salach

W okresie wczesnowiosennym, oczekując nadejścia Pani Wiosny w naszym przedszkolu, w salach wszystkich grup wiekowych założono „zielone ogródki”.

Wspólnie z przedszkolakami przygotowano doniczki, ziemie, zgromadzono nasiona kwiatów i warzyw, cebulki potrzebne do realizacji tego zadania. Zarówno najmłodsze jak i najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola samodzielnie zasiały nasiona do doniczek a następnie podlały sadzonki. Z wcześniejszych zajęć o tematyce przyrodniczej, dowiedziały się o czynnikach potrzebnych do wzrostu roślin, dlatego ich hodowla usytuowana była w pobliżu okna.

Celem tych działań było rozwijanie umiejętności poznawczych, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec świata roślin i zwierząt, poszerzanie dziecięcych doświadczeń przyrodniczych. Rozwijające się rośliny w „zielonym ogródku” na sali dostarczały również walorów estetycznych a niektóre warzywa, np. natka pietruszki i rzeżucha służyły do dekoracji kanapek.

Działania ten zrealizowano w ramach zadania p.n. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – „Bliskie spotkanie ze wsią” – Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.

Więcej w tej kategorii: « Wiem co jem Pszczoły w przedszkolu »